MaranathaMedia.cz
Vydáno Čvc 30, 2019
Počet stažení 662

Ostatní jazyky

български език English Français Română Русский Српски Español

„A právě toto nej jednoznačněji dokazuje, že v Gal 3 mluví apoštol o zkušenosti jednotlivce, a ne o dispenzačních změnách.” – Evangelium v listu Galatským, strana 33

Tento dopis napsal E. J. Waggoner staršímu George Butlerovi v roce 1887. Představuje jedno z nejklíčovějších hnutí v adventistických dějinách. V něm představené myšlenky odrážejí jádro konfliktu z roku 1888 o zvěsti spravedlnosti z víry.

Pro správné chápání věčného evangelia, jak je vykreslené ve Zjevení 14:6, je nutné správné pochopení smluv, aby to evangelium bylo věčné. Po dvou letech odporu proti této zvěsti napsala Ellen Whiteová ohledně Waggonerova názoru na smlouvy toto:

„Od té doby, kdy jsem minulou sobotu prohlásila, že pohled na smlouvy, jak ho vyučuje bratr Waggoner je pravdivý, zdá se, že mnohým myslím to přineslo velkou úlevu.“
 – Ellen Whiteová, List 30, 1890

Myšlenky představené v této knížečce jsou klíčem k přijetí světla čtvrtého anděla. Odmítnutí tohoto poselství znamená jistou smrt, neboť tento dopis nastiňuje rámec pro přijetí poselství čtvrtého anděla, a proto Boží pečeti.